Znak jakości “Zakup Prospołeczny”

Data opublikowania:

„Zakup prospołeczny” jest zarejestrowanym znakiem, który intuicyjnie informuje klienta/kontrahenta, że produkt jest wytworzony w organizacji, która należy do sektora ekonomii społecznej oraz jest wysokiej jakości. Przyznawany jest produktom, które cechują się szczególną dbałością o wysoką jakość towarów. Umieszczany jest w zależności od potrzeb podmiotu, w miejscach, które najbardziej odpowiadają podmiotowi np. na opakowaniach produktów, logo Znaku w miejscu pracy, na stronie internetowej.

Logo znaku jakości

Znak został opracowany przez Fundację im. Królowej Polski św. Jadwigi i przekazany instytucjom certyfikującym. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej jest jedyną instytucją certyfikującą w województwie świętokrzyskim na mocy umowy podpisanej z Fundacją.

Idea jest oddolną inicjatywą i zarówno uzyskanie możliwości certyfikowania jak i używanie Znaku przez podmioty, są bezpłatne. Fundacja jak i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej nie pobiera i nie będzie pobierać żadnych opłat.

Informacji udziela Mariusz Brelski, tel. 41 342-15-95, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Wyjaśnienie do kryterium: ekonomiczny wymiar działania podmiotu.
Zgodnie z dokumentem „Zakup prospołeczny”. Know-how dla instytucji certyfikujących, kryterium dot. posiadania co najmniej 30% przychodów własnych w ogólnej wartości przychodów nie dotyczy zakładów aktywności zawodowej.