Ogłoszenie o naborze kandydatów na członków Regionalnego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej

Data opublikowania:

Na podstawie Zarządzenia nr 56/23 Marszałek Województwa Świętokrzyskiego ogłosił nabór kandydatów na członków Regionalnego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej Województwa Świętokrzyskiego.

Zapraszamy przedstawicieli:

  • jednostek samorządu terytorialnego,
  • podmiotów ekonomii społecznej,
  • związków spółdzielczych,
  • instytutów badawczych,
  • uczelni,
  • organizacji pracodawców

do nadsyłania zgłoszeń kandydatów do Komitetu.

Do zadań Komitetu należy w szczególności: przedstawianie opinii o regionalnym programie rozwoju na rzecz ekonomii społecznej oraz projektach uchwał organów samorządu województwa dotyczących funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej, a także zapoznawanie się z efektami realizacji ww. programu oraz przedstawianie opinii w tym zakresie.

Uwaga: Przedstawiciele podmiotów ekonomii społecznej, o których mowa w art. 2 pkt. 5 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o ekonomii społecznej powoływani są spośród osób, z których każda ma poparcie co najmniej 5 podmiotów ekonomii społecznej.

Zgłoszenia kandydatów do Regionalnego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej Województwa Świętokrzyskiego należy nadsyłać na formularzu zgłoszeniowym w terminie do 19 kwietnia 2023 r. do godz. 15.00 na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – w tytule wiadomości wpisując „Kandydatura do RKRES”.

Wybór członków Komitetu dokonany zostanie spośród ofert nadesłanych w odpowiedzi na ogłoszenie o naborze.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 41 395-15-95.