Świąteczny Kiermasz Ekonomii Społecznej online

Data opublikowania:

Renata Janik

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej po raz kolejny organizuje Świąteczny Kiermasz Ekonomii Społecznej. Jest to wydarzenie cykliczne, organizowane od 2016 roku w ramach projektu pozakonkursowego „Świętokrzyska Ekonomia Społeczna”, współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. – To bardzo ważne wydarzenie dla podmiotów ekonomii społecznej. W tym roku odbędzie się ono w formule online – informuje wicemarszałek Renata Janik.

Każdego roku Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej wprowadza mieszkańców województwa świętokrzyskiego w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, organizując świąteczny kiermasz ekonomii społecznej. Promuje przy tym ideę ekonomii społecznej i wspiera działalność lokalnych przedsiębiorstw społecznych.

– Kiermasz to doskonała okazja do zakupu wyjątkowych i niepowtarzalnych ozdób, gwiazdkowych prezentów oraz świątecznych smakołyków, wykonanych przez uczestników świętokrzyskich warsztatów terapii zajęciowej, zakładów aktywności zawodowej, centrów integracji społecznej, spółdzielni socjalnych i fundacji – mówi wicemarszałek Renata Janik. – Gorąco zachęcam do odwiedzenia strony Kiermaszu i skorzystania ze świątecznej oferty świętokrzyskich podmiotów ekonomii społecznej – dodaje wicemarszałek.

 Dochód ze sprzedaży podmioty ekonomii społecznej przeznaczają na cele społeczne m. in. na integrację społeczną i zawodową osób zagrożonych marginalizacją.

W poprzednich latach kiermasz organizowany był w galeriach handlowych, gdzie swoje usługi i produkty zaprezentowało łącznie 40 podmiotów ekonomii społecznej. W tym roku, pomimo pandemii ta przedświąteczna tradycja jest kontynuowana – dając możliwość dokonania społecznie odpowiedzialnych zakupów produktów i usług, oferowanych przez podmioty ekonomii społecznej.

W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo kiermasz w 2020 roku odbywa się w formule online. Ze świąteczną ofertą podmiotów ekonomii społecznej można zapoznać się na stronie internetowej projektu „Świętokrzyska Ekonomia Społeczna”: www.es.umws.pl w zakładce: ŚWIĄTECZNY KIERMASZ EKONOMII SPOŁECZNEJ.

Znajdują się tam nie tylko doskonałe pomysły na prezenty, ozdoby i dekoracje, ale i bogata oferta menu świątecznego. Zakupu można dokonać poprzez bezpośredni kontakt z wystawcą, widoczny na stronie internetowej Kiermaszu. Obecnie swoją ofertę prezentuje 12 podmiotów. Lista wystawców jest otwarta i codziennie aktualizowana.