Zaproszenie na seminaria wdrażające adaptację niemieckiej metody aktywizacji grupy neet „AsA_pl – Asystowana Aktywizacja”

Data opublikowania:

Sudecka Izba Przemysłowo – Handlowa, Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, Dolnośląska Izba Rzemieślnicza i firma heapmail Internet Solutions realizuje projekt poświęcony adaptacji niemieckich narzędzi aktywizacji grupy NEET pod nazwą „Aktywizacyjny Triatlon – młodzi w edukacji, zatrudnieniu, integracji”.

W ramach projektu wypracowana została metoda aktywizacji wzorowana na modelu AsA (Assiestierte Ausbildung – Kształcenie Towarzyszące) oraz model współpracy międzysektorowej. Dzięki projektowi pracownicy instytucji zajmujących się aktywizacją edukacyjno-zawodową oraz integracją społeczną poznają innowacyjne i autorskie rozwiązania partnera niemieckiego zaimplementowane na grunt polski w obszarze dotyczącym wsparcia grupy NEET, monitorowania przebiegu procesu zmiany, sytuacji edukacyjnej, zawodowej i życiowej osób z grupy NEET.

Zaproszenie kierujemy do wszystkich instytucji zajmujących się aktywizacją grupy NEET. Są to m.in. instytucje rynku pracy, edukacji i usług społecznych, organizacje pozarządowe, organizacje społeczne i instytucje samorządowe oraz państwowe.

Seminaria odbędą się w różnych miejscowościach w Polsce, m.in. we Wrocławiu, w Warszawie, w Krakowie, w Poznaniu, w Kielcach, w Katowicach. Terminy poszczególnych spotkań podane są do wyboru w formularzu zgłoszeniowym (link poniżej).

Organizatorzy gwarantują bezpłatnie: materiały szkoleniowe, wyżywienie, nocleg w hotelu min. 3*.

Z jednej instytucji możemy zaprosić maksymalnie dwie osoby.

Wszelkich informacji udzielają: Paweł Ułaszewski – tel. 607 559 660 oraz Alicja Przepiórska – tel. 797 993 698.

Zgłoszenie na seminarium jest możliwe w następujący sposób:

  1. Wypełniając formularz zgłoszeniowy w formie on-line, klikając na FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
    (bezpośredni link do formularza:
    https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSczFNcFZAhx1-y_6G5G8b3Ta0cz6rd4L04Yrp1ebb-BBnpz6g/viewform?vc=0&c=0&w=1)

lub

  1. Korzystając z załączonego formularza w wersji edytowalnej i przesyłając go na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia!