ZAPRASZAMY NA KONSULTACJE PROJEKTU USTAWY O EKONOMII SPOŁECZNEJ

Data opublikowania:

Grafika prezentująca ekran komputera z napisem projekt ustawy o ekonomii społecznej i ekonomia społeczna i solidarna. Na dole logo Świętokrzyskiej Ekonomii Społecznej i Spójnej Integracji Regionalnej Ekonomii Społecznej

W dniu 19 maja 2021 r. ukazał się długo wyczekiwany przez środowisko ekonomii społecznej projekt ustawy o ekonomii społecznej, który został skierowany do konsultacji społecznych. Możemy mieć wpływ na jej ostateczny kształt, dlatego też serdecznie Państwa zachęcamy do zgłaszania swoich uwag do projektu ustawy.

Uwagi do projektu prosimy zgłaszać do 2 czerwca 2021 r. przez przesłanie uzupełnionej tabeli uwag (w załącznikach) na jeden z następujących adresów:

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Ustawa ta reguluje trzy kluczowe kwestie:

  1. organizację i zasady funkcjonowania przedsiębiorstw społecznych;
  2. zasady realizacji usług społecznych przez podmioty ekonomii społecznej;
  3. zasady i formy wspierania podmiotów ekonomii społecznej przez organy administracji publicznej.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z projektem ustawy o ekonomii społecznej (w załączeniu) oraz prezentacją nt. głównych założeń ustawy, przygotowaną przez przedstawicieli Departamentu Ekonomii Społecznej i  Solidarnej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej (w załączeniu).  Zachęcamy również do odsłuchania webinarium z udziałem przedstawicieli Ministerstwa, którzy przybliżyli założenia ustawy:
http://ozrss.pl/nagranie-webinarium-pt-projekt-ustawy-o-ekonomii-spolecznej-wprowadzenie-do-spotkan-konsultacyjnych/

Zebrane uwagi zostaną scalone i przedstawione na najbliższym posiedzeniu Świętokrzyskiego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej (ok. 11 czerwca br). Podczas tego spotkania zostanie wypracowane wspólne stanowisko, które następnie zostanie przekazane do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.