Zapraszenie na dwudniową wizytę studyjną w województwie łódzkim

Data opublikowania:

Świętokrzyski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej (ŚOWES) zaprasza do wzięcia udziału w dwudniowej wizycie studyjnej, która odbędzie się w dniach 23 – 24 października 2017 r. w województwie łódzkim.

Głównym tematem wizyty jest system usług i wytwarzania dóbr ukierunkowany na wykorzystanie potencjału nabywczego osób starszych i zaspokajający ich potrzeby bytowe oraz zdrowotne. Celem wizyty jest prezentacja dobrych praktyk w obszarze ekonomii społecznej, poznanie praktycznych aspektów funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej oraz motywowanie grup i środowisk do podejmowania aktywności w celu zakładania podmiotów ekonomii społecznej, a także rozwijanie ekonomii społecznej. W programie wizyty przewidujemy spotkania z przedstawicielami podmiotów ekonomii społecznej z terenu województwa łódzkiego.

W wizycie mogą wziąć udział osoby związane z podmiotami ekonomii społecznej, pracujące w instytucjach rynku pracy oraz pomocy i integracji społecznej, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, osoby zatrudnione w sektorze prywatnym oraz osoby pełnoletnie zainteresowane założeniem i prowadzeniem działalności w sektorze ekonomii społecznej. Uczestnikami wizyty mogą być osoby z terenu działalności ŚOWES tj. z powiatów: buskiego, kazimierskiego, pińczowskiego, staszowskiego, opatowskiego, sandomierskiego, jędrzejowskiego, włoszczowskiego.

Uczestnikom wizyty studyjnej zapewniamy bezpłatny transport, nocleg, pełne wyżywienie oraz materiały dydaktyczne. Liczba miejsc jest ograniczona.

Uprzejmie prosimy osoby zainteresowane udziałem w wizycie o przesłanie do dnia 18 października 2017 r. wypełnionych dokumentów zgłoszeniowych.

Uwaga! Warunkiem udziału w wizycie studyjnej jest złożenie kompletu dokumentów.

Zgłoszenia przesyłać należy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo pocztą tradycyjną lub złożyć osobiście
w Biurze Terenowym ŚOWES, ul. Armii Krajowej 9/324, 28-300 Jędrzejów. Uprzejmie prosimy o dostarczenie oryginałów dokumentów najpóźniej do dnia 18 października 2017 r.

W przypadku pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu: tel. (41) 230-00-09 lub na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wizyta organizowana jest w  ramach projektu „Świętokrzyski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej (ŚOWES)” realizowanego jest przez Caritas Diecezji Kieleckiej w konsorcjum z Fundacją Centrum Europy Lokalnej i Świętokrzyskim Centrum Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej.