Szkolenia w ŚOWES już jesienią 2017!

Data opublikowania:

Świętokrzyski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej (ŚOWES) rozpoczyna nabór na bezpłatne szkolenia i zaprasza do składania propozycji  tematyki szkoleniowej.

Tematyka oferty szkoleniowej OWES dotyczyć będzie poniższych obszarów:

  1. powołanie PES i PS z uwzględnieniem poszczególnych form prawnych i typów,
  2. prowadzenie działalności gospodarczej i statutowej w sferze ekonomii społecznej (z uwzględnieniem poszczególnych form prawnych i typów PES),
  3. zarządzanie organizacją, planowanie strategiczne, zarządzanie finansowe, zarządzania zasobami ludzkimi,
  4. aspekty prawne, finansowe, rachunkowe działalności w sferze ekonomii społecznej,
  5. tworzenie biznesplanów oraz marketing (w tym badanie rynku, tworzenie strategii cenowej, pozyskiwanie klientów, etc.),
  6. budowanie powiązań kooperacyjnych,
  7. restrukturyzacja działalności,
  8. zakładanie i prowadzenie PES o charakterze reintegracyjnym,
  9. umiejętności społeczne (budowanie szerokich powiązań kooperacyjnych w ramach partnerstw, sieci współpracy lokalnych podmiotów w celu rozwoju PS), kompetencje związane z pracą z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym.

ŚOWES zorganizuje szkolenia zgodnie z Waszymi potrzebami! Jeśli nie ma tematu, który by interesował Ciebie lub Twoją organizację - zaproponuj swój temat a ŚOWES postara się dopasować swoje możliwości do Twoich potrzeb!

Czas trwania jednego szkolenia to 8 godzin dydaktycznych bez uwzględnienia przerwy cateringowej. Szkolenia będą odbywały się w grupach 10-osobowych. Miejsce odbywania szkolenia będzie dostosowane do grupy szkoleniowej. Aby ułatwić Państwu decyzję ŚOWES przygotował Diagnozę potrzeb szkoleniowych.

Zachęcamy do zgłaszania swojego udziału osobiście w Biurach ŚOWES: w Busku-Zdroju, Jędrzejowie i Staszowie. Zgłoszeń można dokonywać także telefonicznie lub mailowo w Biurze Projektu w Kielcach (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 41 341-58-17).